Prohlídky v Třeboni s průvodci

V Třeboni můžete navštívit několik zajímavých prohlídek. Prohlídky města s historickými postavami, večerní prohlídku pivovaru Regent, prohlídky divadlem J.K. Tyla a další. Většina prohlídek začíná v centru města, tzn. opravdu kousek od našeho ubytování Třeboň U Starých sádek.

 

Kostýmované prohlídky Domu Štěpánka Netolického

Dům Štěpánka Netolického byl kompletně zrekonstruovaný v roce 2015. Najde jej přímo na náměstí, navštívit ho a nechat si vyprávět příběh domu přímo od jeho slavného majitele, rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického.

Prohlídku je nutné rezervovat předem buďto v Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 103, Třeboň), nebo v Domě Štěpánka Netolického (Masarykovo náměstí 89, Třeboň), případně telefonicky.

 

Prohlídky třeboňského Divadla J. K. Tyla

V Třeboni dále můžete navštívit Třeboňské divadlo s odborným a zajímavým výkladem. S ním projdete prostory veřejné, šatny, technické zázemí, jeviště a zákulisí a dozvíte se info z historie i současnosti divadla.

Každé pondělí od 13:30 hodin.

 

Večerní prohlídky pivovaru Regent v Třeboni

Večerní prohlídky pivovaru Regent, jeho sklepením a podzemím se zajímavým výkladem o historii a současnosti pivovaru. Ochutnáte domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic. Můžete ochutnat i nefiltrované nepasterizované pivo.

Prohlídky se konají každý pátek a sobotu vždy od 20 hodin. Pro skupiny možno domluvit i jiný termín. Více info na tel: 777 357 090.

Další časy prohlídek pivovaru najdete zde >>

 

 

Třeboňské tajemné pověsti

Příběhy a pověsti vypráví mnich Augustin a kuchařka Dorotka. Kromě vodníka Čochtana potkáte Bílou paní, čaroděje J. Dee a magistra Kellyho, Jakuba Krčína, kata a další postavičky z dávné historie města.

Termíny prohlídek a čas začátku: zatím nejsou stanoveny

 

Po stopách Schwarzenberků a Rožmberků

Zajímavě komentované prohlídky do historie rodu Rožmberků a Schwarzenberků, tak jak žili... Termíny prohlídek budou zveřejněny opět před létem.

interieryokolírecenze PREVIO

Červenec 2019 - co se děje v Třeboni?

Festival Okolo Třeboně jako již tradičně otevře léto v Třeboni. Těšit se můžete na koncerty Bratří Ebenů či Karla Plíhala. Na začátku měsíce se můžete těšit i na koncert kapely Olympic. Třeboňská Nocturna začínají druhý týden v červenci, nabídnou opět kvalitní koncerty vážné hudby.

 

Nenechte si také ujít historické slavnosti Jakuba Krčína a pivovarské slavnosti pivovaru Regent.

více

Lázeňská Třeboň 2019

Slavnosti místních lázeňských domů se představí na náměstí v Třeboni, ale i v lázeňských domech.

 

Přímo na náměstí se můžete seznámit s hlavním léčivým zdrojem třeboňských lázní – slatinou. Můžete vyzkoušet masáže nebo cvičení na míči, ochutnat můžete lázeňské likéry a oplatky.

 

 

více

Historické slavnosti Jakuba Krčína 19. a 21. července 2019

19. a 21. července 2019 se v Třeboni budou konat tradiční historické slavnosti Jakuba Krčína.

 

Slavnosti zahájí v pátek noční pochodňový průvod a příjezd slavného Krčína, u centra města. V sobotu večer pak uzavře slavnosti ohňostroj.

historické slavnosti Jakuba Krčína

více

Tradiční slavnosti Třeboně v roce 2019

Srdečně vás zveme na některou z těchto tradičních akcí, které se konají pravidelně již několik let v Třeboni. Vyberte si tu, která je vašemu srdci a zájmu nejbližší, nebudete litovat.

více

Kontakty


+420 702 163 823

trebon@ustarychsadek.cz

Předpověď Třeboň

 

Doporučujeme: Dovolená v ČR

facebook ubytování Třeboň U Sádek
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím