Třeboňsko

...ideální místo pro aktivní odpočinek a dovolenou

Oblast rybníků, lesů, cyklostezek a památek Třeboňska se nachází v Jihočeském kraji, nedaleko hranic s Rakouskem, přibližně 25 km východně od Českých Budějovic.

Přehrát video na YOUTUBE

ubytování TřeboňskoTřeboňsko je od 12. století cíleně budováno člověkem. Z původně močálovité krajiny vznikla důmyslná síť téměř pětiset rybníků, které jsou propojeny vybudovanými stokami. Mezi nejznámější umělé kanály patří Zlatá stoka, kterou nechal vystavět Štěpánek Netolický a Nová řeka, která je dílem Jakuba Krčína z Jelčan. Jakub Krčín z Jelčan nechal postavit i dominantu rybniční soustavy rybník Rožmberk, který je se svou výměrou  489 ha největším rybníkem Česka a možná i na světě.

Chráněnou krajinnou oblast Třeboňsko tvoří nejen vodní plochy ale i rozsáhlé lesní porosty, které jsou rájem sběračů lesních plodů - hub a borůvek. Na území Třeboňska nalezneme 35 přírodních rezervací a památek. Můžeme navštívit například Národní přírodní rezervaci Červené Blato, Velký a Malý Tisý, Starou řeku nebo přírodní rezervaci Dračici, Meandry řeky Lužnice, Horusická blata ....atd.

Třeboňsko to není pouze příroda, ale i velké množství památek a muzeí. Nejvýznamnější památky najdeme přímo v Třeboni.

Za prohlídku stojí historické jádro s krásnými historickými domy, které bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Ihned u náměstí naleznete třeboňský renesanční zámek, augustianský klášter s gotickým kostelem Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Historické město je obehnáno zachovalým městským opevněním s baštami a branami. Na druhé straně rybníka Svět lze navštívit novogotickou hrobku významného rodu Schwarzenbergů. Podrobné informace o centru města >>

 

Třeboňsko pro cykloturisty

Nádherná příroda spolu s množstvím historických památek činí z Třeboňska dokonalé místo pro turistiku a rekreaci. Rovinatá krajina Třeboňska je ideální pro cykloturistiku či in-line brusle. Oblastí prochází mnoho dobře značených naučných stezek včetně dálkových cyklotras. Třeboňsko je ideálním místem pro rodinné cyklovýlety s dětmi a pro seniory. Typy na pěší nebo cyklovýlety výlety naleznete zde >>

 

Třeboňsko pro vodáky

Vodáci mohou své nebo lodě z půjčoven využít při splouvání řek Nežárky a Lužnice, která je tvořena dvěma koryty Starou a Novou řekou. Lužnice je nížinná a velmi klidná řeka s mírným spádem. Při plavbě Vás nečekají žádné záludnosti, pouze všudypřítomní komáři Vás mohou připravit o dobrou náladu :-)

 

Třeboňsko pro rodiny s dětmi

Třeboňsko je ideální pro rodinnou dovolenou. Pro svou čistou přírodu a vzduch je skvělé pro rekreaci, díky rovinatému terénu jsou cyklostezky vhodné i pro menší děti.
S dětmi můžete v Třeboni a okolí navštívit spoustu zajímavých míst, v letních měsících se konají na Třeboňsku i různé dětské akce.

Více informací o možnostech k rodinné dovolené v Třeboni >>

 

Třeboňsko pro rybáře a milovníky koní

Třeboňsko je ideální jak pro produkční rybářství s výlovy, ale i pro sportovní rybolov, tak i pro rekreační rybaření. Lovit ryby můžete na řekách Lužnice a Nežárka nebo na rybnících určených pro sportovní rybolov. Mezi nejčastější úlovky patří Třeboňský kapr, amur, štika, candát ... Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné zeměpisné označení původu.

V lidové písni se zpívá "Okolo Třeboně pasou se tam koně". Je to pravda, Třeboňsko nabízí vynikající podmínky pro rekreační jízdu na koni. Jízda na koni a lov patřili mezi oblíbenou zábavu zdejší šlechty. Jen 300 m od našeho penzionu U Starých sádek se rozsprostírá známá třeboňská obora s koňmi.

 

Třeboňsko lázeňské

Třeboň a Třeboňsko nabízí širokou škálu pohybových aktivit, nezapomeńte navštívit naše třeboňské lázně. Můžete využit bohatou nabídku ozdravných a relaxačních procedur. Vaše tělo Vás pochválí. V Třeboni jsou dva lázeňské domy Bertiny lázně a lázně Aurora, které využívají léčebných vlastností místní rašeliny.

Zdravé město Třeboň nabízí širokou škálu kulturního vyžití. Mezi nejvýznamnější akce patří hudební festival Okolo Třeboně, festival animovaných filmů Anifilm, hudební festival vážné hudby Třeboňská nocturna, Třeboňský divadelní festival, Řemeslné trhy, Rybářské slavnosti, Třeboňský advent ....
O aktuálním dění v Třeboni a okoli se dozvíte zde >>

 

Přijeďte - v Třeboni se nebudete nudit !!!

check-infacebook ubytování Třeboň U Sádek
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím