AKTIVNÍ DOVOLENÁ

na Třeboňsku se nudit nebudete

 

 

Třeboňsko je od 12. století cíleně upravováno člověkem. Z původně močálovité krajiny vznikla důmyslná síť téměř pětiset rybníků, které jsou propojeny vybudovanými stokami mezi sebou. Mezi nejznámější umělé kanály patří Zlatá stoka, kterou nechal vystavět Štěpánek Netolický a Nová řeka, která je dílem Jakuba Krčína z Jelčan. Jakub Krčín z Jelčan nechal vybudovat i dominantu rybniční soustavy rybník Rožmberk, který je se svou výměrou  489 ha největším rybníkem Česka a možná i na světě.

Chráněnou krajinnou oblast Třeboňsko tvoří nejen vodní plochy ale i rozsáhlé lesní porosty, které jsou rájem sběračů lesních plodů - hub a borůvek. Na území Třeboňska nalezneme 35 přírodních rezervací a památek. Můžeme navštívit například Národní přírodní rezervaci Červené Blato, Velký a Malý Tisý, Starou řeku nebo přírodní rezervaci Dračici, Meandry řeky Lužnice, Horusická blata ....atd.

Třeboňsko to není pouze příroda, ale i velké množství památek a muzeí. Nejvýznamnější památky najdeme přímo v Třeboni.

Za prohlídku stojí historické jádro s krásnými historickými domy, které bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Ihned u náměstí naleznete třeboňský renesanční zámek, augustianský klášter s gotickým kostelem Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Historické město je obehnáno zachovalým městským opevněním s baštami a branami. Na druhé straně rybníka Svět lze navštívit novogotickou hrobku významného rodu Schwarzenbergů. 

 

Podrobné informace o centru města

 

 

 

Třeboňsko pro cykloturisty

Nádherná příroda spolu s množstvím historických památek činí z Třeboňska dokonalé místo pro turistiku a rekreaci. Rovinatá krajina Třeboňska je ideální pro cykloturistiku či in-line brusle. Oblastí prochází mnoho dobře značených naučných stezek včetně dálkových cyklotras. Třeboňsko je ideálním místem pro rodinné cyklovýlety s dětmi a pro seniory.

 

cyklovýlety naleznete zde

 

Třeboňsko pro vodáky - jednodenní splutí Lužnice

Vodáci mohou své nebo lodě z půjčoven využít při splouvání řek Nežárky a Lužnice, která je tvořena dvěma koryty Starou a Novou řekou. Lužnice je nížinná a velmi klidná řeka s mírným spádem. Při plavbě Vás nečekají žádné záludnosti, pouze všudypřítomní komáři Vás mohou připravit o dobrou náladu :-)

Vodáckou základu najdete v Suchdole nad Lužnicí a využít můžete její nabídky, např. jednodenní splutí Lužnice v úseku Suchdol - Majdalena. Orientační doba trvání výletu je 3 - 4 hodiny, lodě k dispozici téměř kdykoliv. Tel.:  608 776 014.

 

Ubytování Třeboni je skvělé pro rodiny s dětmi

Třeboňsko je ideální pro rodinnou dovolenou. Pro svou čistou přírodu a vzduch je skvělé pro rekreaci, díky rovinatému terénu jsou cyklostezky vhodné i pro menší děti.
S dětmi můžete v Třeboni a okolí navštívit spoustu zajímavých míst, v letních měsících se konají na Třeboňsku i různé dětské akce. Naše ubytování je pak také vhodné pro rodiny s dětmi, které si mohou hrát na zahradě u penzionu.

Více informací o možnostech k rodinné dovolené v Třeboni

 

Třeboňsko pro rybáře

Třeboňsko nabízí sportovní rybolov i rekreační rybaření. Lovit ryby můžete na řekách Lužnice a Nežárka nebo na rybnících určených pro sportovní rybolov. Mezi nejčastější úlovky patří Třeboňský kapr, amur, štika, candát ... Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné zeměpisné označení původu.

Na jakých rybnících si můžete zarybařit, kde sehnat povolenku?

Více informací

 

Okolo Třeboně pasou se tam koně

V lidové písni se zpívá "Okolo Třeboně pasou se tam koně". Je to pravda, Třeboňsko nabízí vynikající podmínky pro rekreační jízdu na koni. Jízda na koni a lov patřili mezi oblíbenou zábavu zdejší šlechty. Jen 300 m od našeho penzionu U Starých sádek se rozsprostírá známá třeboňská obora s koňmi.

 

Třeboň a Třeboňsko nabízí širokou škálu pohybových aktivit, nezapomeňte navštívit naše třeboňské lázně. Můžete využít bohatou nabídku ozdravných a relaxačních procedur. V Třeboni jsou dva lázeňské domy Bertiny lázně a lázně Aurora, které využívají léčebných vlastností místní rašeliny.

Lázně Aurora nabízejí  k relaxaci i vnitřní vodní aquapark se slanou vodou.

Můžete také dále využít i jiné relaxační a masérské služby. V solné jeskyni na Žižkově náměstí si můžete nechat napravit záda, využít některou z koupelí či si zrelaxovat přímo v solné jeskyni.

Dalším tipem je místní lazebna Bílý jednorožec, která nabízí širokou nabídku masáží, koupelí a procedur.

 

Město Třeboň nabízí širokou škálu kulturního vyžití. Mezi nejvýznamnější akce patří hudební festival Okolo Třeboně, hudební festival vážné hudby Třeboňská nocturna, Třeboňský divadelní festival, Řemeslné trhy, Rybářské slavnosti, Třeboňský advent ....

 

O aktuálním dění v Třeboni a okoli se dozvíte zde

 

 

Přijeďte do Jižních Čech, v Třeboni se určitě nudit nebudete !!!

Líbí se Vám penzion uprostřed přírody, přesto nedaleko centra města Třeboň? Rezervujte si své ubytování co nejdříve.

 

Kontakty

Rezervace ubytování Třeboň

 

Rezervujte si pokoj či apartmán v penzionu U Starých sádek, vyberte si ten nejlepší termín pro svou dovolenou.

 

ONLINE REZERVACE

 

zavolejte nám

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout