KOUPÁNÍ V TŘEBONI A OKOLÍ

rybníky, pískovny, bazény

 

Zde jsme pro vás připravili téměř všechny možnosti, kde na v Třeboni a na Třeboňsku můžete vykoupat. Nabízí se přírodní koupání v rybnících či pískovnách, koupání na plovárnách, venkovních i krytých bazénech. Pro lepší orientaci uvádíme u každého tipu i vzdálenosti od našeho penzionu U Starých sádek.

 

Rybníky

Dá se říci, že zaplavat si můžete v kterémkoli rybníce na Třeboňsku.pláž Ostende v Třeboni

 • Rybník Svět - 1,5 km od našeho penzionu
  • vstup je z kteréhokoliv dobře přístupného místa nebo využít můžete:
  • městskou pláž U Světa
  • přírodní koupaliště Ostende, na protější straně, nedaleko Schwarzenberské hrobky
 • Opatovický rybník, 300 m od našeho penzionu U Sádek
 • rybník Hejtman v Chlumu u Třeboně - 21 km
 • rybník Staňkovský u Staňkova - 25 km
 • rybník Dvořiště u Smržova - 19 km
 • rybník Spolský, cca 7 km od Třeboně
 • přírodní koupaliště Lazna v Borovanech, cca 18 km od Třeboně

 

Pískovny

Dá se říci, že celé Třeboňsko je na vodě...díky písku, který "drží" vodu se v určitých oblastech těží nebo těžil písek. Po takto vytěžených místech vznikly tzv. pískovny, ve kterých je krásné koupání. Díky písku, který vodu filtruje, je čistá a v některých pískovnách je voda čistá tak jako u moře.

 • pískovny v oblasti Veselí nad Lužnicí (severně od Třeboně) - tzv. veselské pískovny, 21 km od našeho ubytování U Sádek

Vstup k pískovnám je volný. Na severní straně pískoven je možné parkovat na bezplatném parkovišti. Pláže jsou písečné, některé s velmi pozvolným vstupem, vhodné i pro nejmenší děti. Část pláží je využívaná nudisty.

Okolo pískoven vede naučná stezka "veselské pískovny", dlouhá 7 km. 14 zastavení vás bude informovat o zajímavostech na trase. K pískovně neodmyslitelně patří chráněná lokalita Pískový přesyp u Vlkova, což je téměř hektar pouště s jedinečnou faunou a flórou.

Směr: 1,5 km jižně od Veselí n. L. (autem směr Val, Hamr), turisticky značeno (žlutá)

 

 • pískovny v oblasti Suchdola nad Lužnicí (jižně od Třeboně) - Tušť, Majdalena, Cep - 17 km od ubytování U Sádek

V této lokalitě se nachází několik pískoven. Pro děti je vhodná pískovna Tušť, která se nachází severně od obce Tušť. Na některých místech je vstup do vody velmi pozvolný. K pískovně přijedete po silnici spojující Suchdol nad Lužnicí a Klikov ze severní strany anebo od obce Tušť z jižní strany.

Severně od pískovny Tušť se najdete pískovnu Majdalena. Pískovny jsou přístupné od Suchdola nad Lužnicí z jižní strany nebo od silnice spojující Suchdol nad Lužnicí a Třeboň.

Pláže v pískovně Tušť jsou písečné a travnaté, v pískovně Majdalena převážně písečné. Část pláží v pískovnách Majdalena jsou nudistické.

Parkování je možné většinou podél silnic a lesních cest k pískovnám.

 

Bazény

 • Přímo v Třeboni se můžete zaplavat v obou lázních, Aurora i Berta.
 • NOVĚ OTEVŘENÝ VODNÍ SVĚT - venkovní koupání, několik bazénů s atrakcemilázně Aurora

Doporučujeme však plavecký bazénový komplex v Auroře, který se zalíbí hlavně dětem. Ty zde najdou vodní atrakce a bazén dlouhý 25 m.

V Bertiných lázních je bazén menší, najdete zde také menší vířivku.

Aktuálně se v Třeboni v těsné blízkosti lázní Aurora buduje nové venkovní koupaliště s vodními atrakcemi. O otevření Vás budeme informovat.

 

Vodní svět u lázní Aurora

venkovní koupání, několik bazénů s různě teplou vodou, zázemí pro děti

 

 • Rakousko - 40 km od ubytování U Sádek

Nedaleko hranic najdete Svět koupání Sole-Felsen-Bad, a to v rakouském Gmündu. Gmünd přímo sousedí s Českými Velenicemi.

 

 • České Budějovice - 23 km od ubytování U Sádek

Plovárna České Budějovice se skládá z plaveckého stadionu - 50m bazénu a venkovní plovárny. V kryté části najdete skokanskou věž, tribuny pro pořádání plaveckých závodů, restauraci i občerstvení. V části letní plovárny je k dispozici odpočinková travnatá plocha, plavecký i dětský bazén, atrakce včetně skluzavky. Kromě jiných atrakcí lze v areálu nalézt bazény 50 x 21 m a dětský bazén 25 x 18 m.

 

 • Jindřichův Hradec - 27 km od ubytování U Sádek

Zde najdete Aquapark a plavecký bazén. Vydovádět se můžete ve velkém plaveckém bazénu o délce 25 m s šesti plaveckými drahami, malé plaveckém bazénu o rozměrech 9 x 6 m. Lze využít i služeb plavecké školy a vnitřní tobogán.

Najdete zde množství vodních atrakcí, travnatou oddechovou plochu a hřiště pro klasický i plážový volejbal. Ve venkovní části Aquaparku Jindřichův Hradec najdete 82 metrů dlouhý tobogan, bazének s divokou řekou, dětské brouzdaliště a množství vodních i vzduchových masáží.

 

 

Kontakty

Rezervace ubytování Třeboň

 

Rezervujte si pokoj či apartmán v penzionu U Starých sádek, vyberte si ten nejlepší termín pro svou dovolenou.

 

ONLINE REZERVACE

 

zavolejte nám

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout